تبلیغات
ل . ی . ن . و . ک . س ..::.. Linux - متن باز چیست؟
ل . ی . ن . و . ک . س ..::.. Linux
متن باز چیست؟

 

آینده نرم افزارهای متن باز

 

شرکت های مایکروسافت و سان مایکرو سیستم آشکارا از توسعه open source اظهار نگرانی می کنند .

با این حال پدید آورندگان و توسعه دهندگان اینگونه نرم افزارها خود را از قید فشارهای روانی وارده از سوی این قبیل شرکت ها رهانیده وبدون هیچ گونه چشم داشتی با علاقه و پشتکار به توسعه روزافزون این صنعت همت گماشته اند .

حقیقت انکارناپذیر این است که انجمن اپن سورس در سراسر جهان گسترده شده و سعی دارد به همگان بگوید که استفاده هوشمند از ابزاری هم چون کامپیوتر نیازمند مشاهده همه رویدادها و کدهای برنامه نوشته شده بوسیله پدیدآورندگان نرم افزار و امکان ایجاد تغییرات و بروز زمینه خلاقیت در افراد می باشد و متاسفانه پنهان بودن کدهای برنامه هائی چون ویندوز به عبارت ساده مخدوش کننده زمینه آزادی فکر و اندیشه را فراهم نموده و در چنین شرایطی استفاده کنندکان به کاربرانی ماشینی و بدون حس خلاقیت تبدیل می شوند .

با این اوصاف اگرکسانی که به استفاده ازنرم افزارهای مختلف شرکت مایکروسافت مشغولند این واقعیت را درک کنند مطمئنا بزودی به جمع علاقمندان وتوسعه دهندگان نرم افزارهای مرجع بازopen source ملحق خواهند شد.

مطمئنا در آینده نزدیک درک متقابل و همگانی این نکته ها رمز موفقیت نرم افزارها مرجع باز ازجمله سیستم های عاملی چون لینوکس خواهد بود .

ادامه مطلب ...

نوشته شده توسط بهزاد نظری در جمعه 2 مرداد 1388 و ساعت 08:44 ب.ظ [+] | نظرات ()
ویرایش شده در تاریخ جمعه 2 مرداد 1388 و ساعت08:50 ب.ظ

All Rights Reserved 2005-2006 © http://linoox.mihanblog.com